Legal Assistance tworzy tworzy specjalistów w zakresie windykacji należności w szerokim tego słowa znaczeniu oraz obsługi prawnej przedsiębiorstw. Bogata wiedza prawnicza, znajomość technik negocjacji, zabezpieczania transakcji oraz ogromne doświadczenie pozwalają zapewnić naszym klientom w pełni profesjonalne, a co najważniejsze – wysoce skuteczne – usługi obejmujące windykację należności od dłużników, czy też usługi z zakresu bieżącej obsługi prawnej firm.

Dzięki współpracy z organami egzekucyjnymi, jesteśmy w stanie sprawnie i skutecznie realizować tytuły wykonawcze – nakazy zapłaty, wyroki sądowe – często w stosunku do których już niegdyś prowadzone były postępowania egzekucyjne, i które to egzekucje zostały uznane za bezskuteczne.

Powyższe wyróżnia Legal Assistance na tle innych firm windykacyjnych ograniczających swoje działania do wysyłania monitów oraz telefonicznego kontaktu z dłużnikiem za pośrednictwem osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy prawniczej. Do każdej sprawy podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, i dalecy jesteśmy od prowadzenia masowych windykacji w których odsetek skuteczności jest znikomy.

Działania podejmowane przez Legal Assistance, dzięki bogatej wiedzy prawniczej, opierają się na szeregu narzędzi prawnych z zakresu prawa cywilnego czy też karnego podnosząc znacznie skuteczność działań windykacyjnych.